Podologia – zadbaj o zdrowie stóp i nóg

Nasze stopy pełnią w ciele przede wszystkim funkcje podporowe.Opieramy na nich cały swój ciężar ciała w pozycji stojącej. Muszą być zatem mocne i sprężyste, o specyficznej budowie kośćca oraz aparatu stawowo-więzadłowego i mięśniowego. Umożliwiają nam płynne poruszanie się, a mają tylko 3 punkty podparcia: guz kości piętowej, I głowa kości śródstopia i V głowa kości śródstopia. Chodząc swobodnie po róznych podłożach mało kto z nas zastanawia się nad stopniem skomplikowania tego mechanizmu. To 26 kości, 33 stawy i ponad 100 więzadeł.

Dlaczego warto dbać o stopy?

Każdy z nas ma jakieś problemy na pewnym etapie życia ze swoimi stopami. To część naszego ciała, która często jest przeciążana, zaniedbywana czy wręcz odwrotnie, mamy problemy, bo jesteśmy nadgorliwi i na przykład za często używamy chociażby tarki do stóp, co też nie jest właściwe. Usuwamy zrogowacenia na śródstopiu, piętach, opracowujemy rozpadliny, złuszczamy delikatnie przesuszony lub zrogowaciały naskórek, nawilżamy, wprowadzamy terapie domowe, zakładamy klamry na wrastające paznokcie, rekonstruujemy płytkę paznokciową. Wszystko to określane jest mianem pedicuru leczniczego (podologicznego). 

Kim są nasi klienci?

W naszej pracy spotykamy się z ludźmi w różnym wieku, z dziećmi, z osobami starszymi, mającymi różne choroby typu cukrzyca czy łuszczyca, przyjmującymi leki i chodzącymi do różnych lekarzy. Wtedy współpraca pomiędzy lekarzami jest bardzo ważna, przyspiesza proces leczenia i pomaga pacjentowi szybko dojść do formy.

Jak wygląda wizyta?

Wizyta w naszym gabinecie to: rozmowa, rozpoczęcie terapii, regularne spotkania i kontynuacja leczenia w domu. W razie pytań zawsze jesteśmy do dyspozycji i można do nas dzwonić z wątpliwościami. Na miejscu prowadzimy też sprzedaż produktów podologicznych, które pomagają w leczeniu i pielęgnacji stóp.

Cennik
Zabiegów podologicznych

Zapoznaj się z cennikiem zabiegów podologicznych.

Zabiegi podologiczne

 

Nazwa zabiegu Cena
Konsultacja 70 zł
Podstawowy zabieg podologiczny 180 zł
Pomalowanie paznokci lakierem klasycznym 40 zł
Pomalowanie paznokci lakierem hybrydowym 60 zł
Obcięcie, opracowanie paznokci i wałów okołopaznokciowych 120 zł

Wrastający paznokieć (podcięcie, zatamponowanie, przygotowanie do leczenia )

Terapia wrastającego paznokcia (Klamra tytanowa)

180 zł

 

240 zl

Oczyszczenie zmienionego chorobowo paznokcia 210 zł
Usuwanie modzeli i zrogowaceń od  150 zł - 180 zł
Leczenie pękających pięt od 180 zł
Rekonstrukcja płytki paznokciowej 200 zł

Pobieranie materiału mykologicznego i bakteriologicznego

Odcisk na śródstopiu (plus odciążenie)

Odcisk na palcu lub w przestrzeni międzypalcowej

Brodawka wirusowa

250 zł

 

140 zł

 

 

100 zł

 

120 zł - 150 zł

Podologia dla sportowców

Jedną z grup, która jest szczególnie narażona na powstawanie problemów w obrębie stóp są sportowcy i tancerze. Wielogodzinne treningi łączą się z olbrzymimi przeciążeniami. Intensywny, często jednostajny ruch, sprzyja powstawaniu odcisków, modzeli czy wrastaniu paznokci. Z początku drobna niedogodność z czasem może przerodzić w bardzo poważny problem, który wyłączy Cię z czynnego uprawiania sportu.

Jeśli przez większość dnia masz na sobie buty, jesteś bardziej narażony na nadmierne wysuszenie stóp lub nadpotliwość. W obiektach sportowych łatwo też o zakażenie bakteryjne czy grzybicze. Nieleczone – może być powodem przykrych powikłań.

Dzięki profesjonalnej diagnostyce, indywidualnie ustalonym zabiegom oraz dobrze dobranemu obuwiu można w dużym stopniu zniwelować schorzenia, które towarzyszą sportowcom. Jeśli więc uprawiasz czynnie sport, taniec czy balet, regularne wizyty u podologa powinny stać się dla Ciebie normą. Postaw na profilaktykę i umów się na wizytę już dzisiaj.

Zabiegi podologiczne

Podos to stopa, logos – nauka. Podologia to dziedzina medycyny, zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem chorych kończyn dolnych (chorób stóp oraz stawu skokowo-goleniowego). Stopa, to jak wiadomo, nie tylko zadbane paznokcie i gładka pięta. Zbudowana jest ze skóry, mięśni, kości, żył, nerwów, a co za tym idzie mówimy również o dermatologii, ortopedii, osteologii, flebologii, neurologii, a więc wielu skomplikowanych i obszernych dziedzinach medycyny. Podolodzy w swojej pracy w Polsce zajmują się głównie diagnozowaniem i leczeniem zmian skórnych oraz paznokci. Mamy do czynienia najczęściej z paznokciami zgrubiałymi, zrogowaciałymi, zazółconymi, pacjenci przychodzą do nas zaniepokojeni stanami zapalnymi w wałach przypaznokciowych, po różnego rodzaju urazach, zbiciach i przytrzaśnięciach, po chirurgicznych interwencjach lub zmianach wywołanych chorobami czy przyjmowanymi lekami. Jest sporo powodów dla których nasze paznokcie wyglądają na niezdrowe, łamliwe, nienaturalnie grube czy niepokojąco cienkie jak pergamin. Często szkodzimy im sami chodząc na przykład w nieodpowiednim dla nas obuwiu, stosując przewlekle agresywne lakiery hybrydowe czy lakiery z formaldehydami, powodem może też być po prostu zła domowa codzienna pielęgnacja. Podobnie rzecz się ma ze skórą na naszych stopach, może być zrogowaciała, popękana aż do krwi, z pęcherzami, mocno przesuszona lub nadmiernie potliwa. Kluczem do skutecznej terapii jest dobry, dokładny i rzetelny wywiad z pacjentem. Często nasi klienci sami nie potrafią podać przyczyny występowania problemu, wywiad jest potrzebny w celu ustalenia kiedy zaczęły się problemy, co jest przyczyną i jak możemy pomóc. Leczenie to trafna diagnoza, eliminacja czynnika, który sprawia nam kłopoty i powrót do zdrowych stóp.